Aktualne informacje dot. awarii i remontów:

Brak wpisów

Nowy Sącz gospodarzem a MPEC partnerem XI Konferencji „Nowe Kierunki Kogeneracji”

W dniach od 31 stycznia do 2 lutego w Nowym Sączu odbędzie się XI Konferencja „Nowe Kierunki Kogeneracji”, której partnerem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu a organizatorem Wydawnictwo „Nowa Energia”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Ludomir Handzel.

- To bardzo dobra wiadomość, że to właśnie Nowy Sącz będzie gościł uczestników i organizatorów jedenastej edycji Konferencji „Nowe Kierunki Kogeneracji”. Wydarzenie będzie też okazją do odbycia wizyty studyjnej w oddanej do użytku pod koniec 2023 roku przez MPEC Nowy Sącz elektrociepłowni z układem kogeneracyjnym o mocy 6 MW oraz kotłem gazowym o mocy 5 MW. To jedna z najnowocześniejszych tego typu instalacji w Polsce - podkreśla prezes MPEC Nowy Sącz Paweł Kupczak.

 

Podczas konferencji będą poruszane istotne tematy związane między innymi ze strategią energetyczną Europy i Polski w zakresie rozwoju kogeneracji, rolą elektrociepłowni w stabilizacji KSE i zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego, rozwojem kogeneracji w oparciu o różne rodzaje paliw, w tym: wodoru, metanu, odpadów komunalnych, biomasy czy pomp ciepła. Panele dyskusyjne będą obejmować również kwestie związane z rolą sektora przemysłowego w rozwoju kogeneracji i ciepłownictwa, innowacyjnymi rozwiązaniami w kogeneracji i trójgeneracji, modernizacją źródeł ciepła czy zagadnieniem mikrogeneracji w energetyce rozproszonej.

Moderatorem XI Konferencji „Nowe Kierunki Kogeneracji” będzie dr hab. inż. Wojciech Bujalski, prof. PW, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Beskid przy ulicy Limanowskiego 1 w Nowym Sączu.

Więcej o konferencji można przeczytać na stronie organizatora - Wydawnictwa „Nowa Energia”:

Informacja UE
Informacja UE